Odblaskowa wizyta w Dziennym Domu „Senior+”

wizytawsenior

W ramach kolejnej edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, którego celem jest wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe, a tym samym zwiększenie ich bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, uczniowie klasy 1 b promują noszenie kamizelek odblaskowych oraz elementów odblaskowych w środowisku lokalnym, szczególnie wśród seniorów. Wraz z wychowawcą udali się do Dziennego Domu „Senior+” w Dąbrowie Tarnowskiej, aby zaprezentować jego podopiecznym wiersze, rymowanki i piosenkę o tematyce bezpieczeństwie na drodze, których głównym przesłaniem była konieczność noszenia odblasków i elementów odblaskowych.
Dzieci przekazały Seniorom odblaskowe upominki: opaski odblaskowe, odblaski, podarowały słodkie upominki z odblaskowym przesłaniem. a także odblaskowe jabłuszka. Seniorzy otrzymali również specjalnie przygotowane na tę okazję „Odblaskowe pozdrowienia”, w których uczniowie zaakcentowali konieczność noszenia elementów odblaskowych.
Seniorzy z wielką życzliwością podeszli do tej szkolnej akcji. Ze zrozumieniem i uśmiechem przyjęli porady i odblaskowe upominki od uczniów, obiecując, że na drodze będą uważni i odblaskowi. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz zostały zaproszone na kolejne spotkanie.
R.Klimek