odbaskicool

W dniu 31 października 2022 roku miało miejsce rozstrzygnięcie zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z BRD „Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie” pod hasłem „Seniorze noś odblaski! Bądź cool!”
Konkurs został zorganizowany w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”. Patronat honorowy nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty p. Barbara Nowak.
Celem konkursu było promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie wśród dzieci i seniorów; uświadomienie uczniom konieczności noszenia elementów odblaskowych, a także zainteresowanie nauczycieli i rodziców problematyką bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i wychowanków świetlic Szkolnych. Ilość prac, która spłynęła na konkurs sprawiła, że wybór tych najlepszych stanowił poważny dylemat, zwłaszcza, że oceniane prace prezentowały wysoki poziom artystyczny.
LAUREACI KONKURSU:
Wyróżnienie:
Lena Jędrzejewska, SP nr 353 w Warszawie
Nadia Sroczyńska, klasa 4 c, SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
Zwycięzcy otrzymają nagrody pocztą. Z nadesłanych prac została utworzona wystawa pokonkursowa, na którą organizatorzy serdecznie zapraszają. Organizatorzy konkursu p. Małgorzata Gawlik, p. Renata Klimek gratulują nagrodzonym i dziękują wszystkim za trud oraz czas poświęcony na przygotowanie prac konkursowych. Serdecznie dziękują dyrekcjom i nauczycielom szkół, którym bliskie są działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym za zaangażowanie swoich uczniów do udziału w konkursie.
Szczególne składamy na ręce pani Anny Fido Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, za ufundowanie tak wielu nagród, dyplomów i wyróżnień dla laureatów konkursu.