„Egzamin na wzorowego pieszego dla klas pierwszych”

egzaminna wzorowegopieszegoW ramach XII edycji małopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła” tradycyjnie w dąbrowskiej „dwójce” miał miejsce „Egzamin na wzorowego pieszego”. Wzięło w nim udział 69 uczniów klas pierwszych. Najmłodsi spotkali się na sali gimnastycznej z przedstawicielem policji, mł. asp. Piotrem Niemstak z Powiatowej Komendy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i wysłuchali bardzo ciekawej i pouczającej prelekcji na temat zasad bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach. Na zadawane przez prowadzących pytania, pierwszaki udzielały trafnych odpowiedzi, za co otrzymywały opaski odblaskowe. Następnie wybrani reprezentanci przedstawiali prawidłowe zasady przechodzenia przez jezdnię. Kolejnym zadaniem dzieci było ułożenie puzzli – znaków drogowych i określenie ich znaczenia, a także rozwiązanie zagadek dotyczących ruchu drogowego. Egzaminowani popisywali się też wygłaszaniem wierszy i śpiewaniem piosenki o bezpieczeństwie na drodze. Na koniec głos zabrała p. dyr. Anna Fido. Pierwszaki otrzymały dyplomy wzorowego pieszego.

T. Giza, M. Gawlik, R. Klimek