Spotkanie z podróżnikiem-podróż do Turcji

podroznikturcja

W naszej szkole odbyło się kolejne już spotkanie z podróżnikiem, członkiem grupy Trzask złożonej z ludzi odbywających wyprawy do różnych części świata i dzielących się swoimi opowieściami. Dzięki naszemu gościowi znów powędrowaliśmy w nowy zakątek świata, a mianowicie do Turcji. To fascynujący kraj, który warto poznać. Orientalna kultura, zabytki świata antycznego, zapachy orientalnych przypraw, złociste plaże oraz gościnność mieszkańców są urzekające.
Nasz gość w ciekawy sposób przedstawił relację z jego podróży do Turcji, zabierając nas w wirtualną podróż po tym dalekim kraju. Podróżnik opowiadał ciekawie, popierając swą gawędę filmami i zdjęciami. Prezentowanym fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny obrazujący dziesiątki istotnych informacji, masę ciekawostek, szeroki zakres wiedzy przyrodniczo-geograficznej, społeczno-kulturowej oraz historycznej. Duże zainteresowanie wzbudziły przywiezione pamiątki, były to m.in: stój Derwisza, zestaw do herbaty tureckiej, przyprawy, pistacje.
Dziękujemy serdecznie za tą wspaniałą podróż pełną niezwykłych ciekawostek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.
D.Dyda, E.Kmieć, J.Wajda