Klasy 6a i 6c udały się na wycieczkę do Krakowa

krakowklasy6W środę, 26 października 2022 r. klasy 6a i 6c udały się na wycieczkę do Krakowa. Główną atrakcją wyjazdu były warsztaty w Fabryce Charliego, podczas których uczniowie poznawali tajniki produkcji czekolady, dowiedzieli się czym jest temperowanie czekolady oraz zobaczyli prawdziwy owoc kakaowca. Mieli także możliwość własnoręcznego przygotowania i udekorowania słodkości – tabliczek czekolady oraz pysznych pralinek. Ciepła, jesienna aura sprzyjała spacerom, więc uczniowie udali się na Wawel, zobaczyli jeden z najbardziej znanych symboli Krakowa – Smoka Wawelskiego, Rynek Główny, Bramę Floriańską i Barbakan, posłuchali hejnału mariackiego, odwiedzili Sukiennice oraz przeszli jedną z najstarszych ulic w Krakowie – ulicą Kanoniczą. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy – p. Kamil Banaś i p. Ewa Kmieć oraz p. Marzanna Pikul i p. Paweł Mikos.