Spotkanie z higienistką szkolną w ramach programu edukacyjnego “Dziel się uśmiechem”

spotkaniezhigienistkaW zeszłym tygodniu uczniowie młodszych klas wzięli udział w spotkaniu z higienistką szkolną w ramach programu edukacyjnego “Dziel się uśmiechem”, który został utworzony przez Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska, przy współpracy z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. Celem programu jest poznanie zasad prawidłowej higieny jamy ustnej, a także zdobycie wiedzy na temat zapobiegania próchnicy zębów. Działania edukacyjne podejmowane w ramach akcji mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce.