Niezrażeni wciąż zarażamy pasją do mądrych gier planszowych!

planszowkipazdziernik

W ubiegłym tygodniu podczas zajęć hobbystycznych dla klas trzecich na świetlicy, które odbywają się co środę w godzinach 12.45 – 13.45 oraz podczas spotkania w Szkolnym Klubie Gier Planszowych „Graciarni” było prawdziwe oblężenie stolików! Młodsi poznawali szybkie i przyjazne tytuły, które nie są obwarowane wieloma zasadami i stanowią swoisty „gate way” dla przyszłych graczy. Szczególnie dzieciom zarówno starszym i młodszym podoba się np. kafelkowa gra Carcassone polegająca na tworzeniu mapy. Dużą ciekawość budzą w obu grupach szybkie karcianki rozwijające refleks, szybkość postrzegania i kształtujące szybką analizę. Ćwiczono również zabawną Kragmorthę, a niektórym dziewczynkom szczególnie spodobała się gra na podstawie lektury i filmu: Mały Książę – droga do gwiazd.
Uwaga! Zmiana terminu spotkań! Na kolejne spotkanie w Klubie zapraszamy od 7 listopada w poniedziałek. Następne będą się odbywać co drugi tydzień. Dotychczasowych uczestników i kolejnych chętnych zapraszamy po odbiór nowych zgód do 4 listopada. Do zobaczenia!