Lekcja chemii w Akademii Nauk Stosowanych

lekcja chemi pwsz

Lekcja chemii uczniów klasy 7a i 7b w Akademii Nauk Stosowanych była niewątpliwie nowym doświadczeniem naszej młodzieży.
W piątek 21.10.2022 r. uczestniczyliśmy w interdyscyplinarnym wykładzie pt. "Co skrywa w sobie zapach?" zorganizowanym w ramach Tarnowskich Piątków Chemicznych.
Po wykładzie uczniowie byli zaangażowani do ciekawych doświadczeń. Zaskoczeniem był dla nas przeprowadzony quiz, który sprawdzał wiadomości zapamiętane z wykładu - jednym z najlepszych wyników mógł pochwalić się Tymoteusz Piekielniak, który znalazł się w gronie zaledwie 5 osób otrzymujących nagrodę!!! Gratulujemy.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał mały upominek - tablicę Mendelejewa. Będziemy z niego korzystać na lekcjach chemii:)