Pożegnanie klas VI

Dnia 23 czerwca klasy szóste A i B uroczyście pożegnały się ze szkołą podstawową. W ciągu dwóch godzin tuż po pożegnalnym przemówieniu Dyrektora Szkoły, pani Anny Fido, odbyło się długie wyliczanie sukcesów i wyróżnień.  Były listy pochwalne dla wyjątkowych uczniów i listy gratulacyjne dla rodziców, którzy przyczynili się do tych sukcesów i mają prawo być dumni ze swych pociech. Były też i podziękowania dla tych rodziców i opiekunów, którzy podczas trwania procesu edukacji  swoich dzieci w podstawówce wspierali działania szkoły lub przyczyniali się do jej lepszego funkcjonowania, albo po prostu pomagali wychowawcom. Na pewno w sposób wybitny zapisali się w historii szkoły uczniowie, którzy zasłużyli na wpisy do Złotej Księgi. Wyrazem uznania ze strony grona pedagogicznego były również statuetki z dedykacją dla najlepszych. Osobno na uznanie zasłużyli też Ci, których wyniki zauważył i nagrodził Burmistrz miasta pan Krzysztof Kaczmarski przyznając dwie specjalne nagrody.

Uczniowie pięknie podziękowali za trud swoim wychowawcom,  paniom: Marcie Smolisze, Katarzynie Pikul, Małgorzacie Gawlik i Monice Guzik – Skirzyńskiej i obiecali, że „wyjdą na ludzi”, natomiast piąte klasy w mowach pożegnalnych przestrzegały szóstaków, aby ci nie zapomnieli ani o tej szkole ani o podstawowych wartościach takich jak dobro, szlachetność, mądrość i dążenie do poznania. Nad organizacją całości czuwali wychowawcy klas piątych i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego. Za piosenki i chór odpowiedzialna była pani Monika Guzik Skirzyńska, a za wspaniałym układem poloneza stali nauczyciele wychowania fizycznego. Świadectwa uczniowie klas szóstych mogli odebrać w szkole dopiero następnego dnia.

Wyrażamy nadzieję, że nasi absolwenci będą pamiętać o tradycjach i dobrym imieniu swojej szkoły i że przyniosą w przyszłości chlubę swoim wychowawcom!

S.Bator