Drukujemy dziecięce marzenia – klasa 2a

19 października br. klasa 2a pod opieką p. Justyny Wajdy rozpoczęła przygodę z pisakami 3D. Praca sprzętem pozyskanym z projektu Laboratoria Przyszłości polegała na włączaniu uczniów w działania praktyczne, angażuje je emocjonalnie, kształtując takie cechy, jak wytrwałość, cierpliwość i dokładność w wykonywaniu podjętego zadania. O zaletach korzystania z długopisów 3D można mówić wiele: praca z nimi uwalnia kreatywność, ćwiczy myślenie trójwymiarowe czy rozwija wyobraźnię. Możliwości wykorzystania pisaków 3D są nieograniczone. Można wymyślać i wdrażać elementy dekoracyjne, przy odrobinie praktyki także nauczyć się „malować” w powietrzu. Tym razem uczniowie wykonali zawieszki do plecaków z inicjałami swoich imion.

Zaznajamianie uczniów z technologiami jest niezbędne i wynika z szybkiego rozpowszechnienia techniki we wszystkich dziedzinach współczesnego życia. Ma ono zatem duże znaczenie poznawcze i wychowawcze. Praca z długopisami 3D wspomaga aktywność motoryczną – odgrywa ogromną rolę w ćwiczeniu sprawności ręki, a także koordynacji tej czynności przy pomocy wzroku.

J.Wajda