Wiktor Burzawa, uczeń klasy 3 c wicemistrzem Polski w Muay Thai

klasa3czwycistwo

W dniu 5.06.2022 r. uczeń klasy 3"C" Wiktor Burzawa wziął udział w finałach mistrzostw Polski dzieci oraz kadetów w Muay Thai, krzyżując rękawice z zawodnikiem kadry narodowej Borysem Karczem, zawodnikiem klubu Maximus Kraków. W bardzo wyrównanym i zaciekłym pojedynku godnym miana finału mistrzostw Polski, w kategorii wagowej 30 kg w wieku 10-11 lat Wiktor zdobył tytuł Vice Mistrza Polski. Organizatorem imprezy był klub Sportów Walki Maximus Kraków Muay Thai, inaczej Tajski Boks. Do dziś od wielu stuleci przetrwał rytualny taniec wai khru, który wykonuje każdy z "tajskich wojowników". W walce, jak i podczas tańca towarzyszy tajska muzyka "Sarama". Wprowadza ona niesamowita atmosferę i zagrzewa zawodników do walki.
Wiktor trenuje od 2019 r. i jest aktywnym zawodnikiem, swoje pierwsze kroki stawiał wraz z tatą w klubie Thai Gym Tarnów. Obecnie trenuje w klubie Dynamit Muay Thai w Dąbrowie Tarnowskiej.
Serdecznie gratulujemy oraz życzymy Wiktorkowi wielu sukcesów w dalszej sportowej karierze, w którą wkroczył z wielkim przytupem !!!