EkoGala 2022

ekogala2022

Po dwóch latach przerwy, 31 maja 2022 r. odbył się III Powiatowy Turniej Ekologiczny „EkoGala 2022”. Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie proekologicznych zachowań zmierzających do ochrony środowiska naturalnego człowieka. Równocześnie uczniowie podnoszą swój poziom wiedzy, a także doskonalą umiejętność pracy w zespole.
Patronat nad konkursem objął Burmistrz Krzysztof Kaczmarski. Nagrody zostały zapewnione przez panią Dyrektor Annę Fido oraz Urząd Miejski Dąbrowie Tarnowskiej. W jury konkursu zasiedli: pani Jadwiga Wróbel – nauczyciel, pani Agnieszka Ligenza – nauczyciel oraz pan Paweł Sarnecki – przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.
Drużyny biorące udział w turnieju rozwiązywały pisemny test ekologiczny, prezentowały wykonane prze siebie infografiki nt. smogu oraz przedstawiły ustne wystąpienia poruszające największe problemy ekologiczne współczesnego świata. Po podsumowaniu punktów odbyło się wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań przez panią Wicedyrektor Małgorzatę Wódkę oraz przez Zastępcę Burmistrza pana Stanisława Ryczka.
Wyniki turnieju:
SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
Skład drużyny: Gabriela Rodak, Piotr Wężowicz, Artur Zych
II miejsce ex aequo
SP w Laskówce Chorąskiej
Skład drużyny: Wiktoria Mikuła, Emilia Panek, Laura Pikul
SP nr 2 w Zabrniu
Skład drużyny: Oliwia Furgał, Anna Kozaczka, Amelia lechowicz
SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
Skład drużyny: Olga Ciecińska, Maksymilian Miłoś, Patrycja Ptak
IV miejsce–
SP w Radwanie
Skład drużyny: Oliwia Baran, Julia Garcarz, Tomasz Jaje
Turniej zorganizowały panie Małgorzata Gawlik, Marzanna Pikul i Dorota Wielgus. Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.
Opracowanie: Organizatorzy turnieju