IV Finał Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Broaden Your Mind

bym2022

13 maja bieżącego roku odbył się w naszej szkole finał IV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Broaden Your Mind pod patronatem Starosty Dąbrowskiego Pana Lesława Wieczorka oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Pana Krzysztofa Kaczmarskiego. O tytuł laureata walczyło 24 uczniów z 10 szkół powiatu dąbrowskiego, którzy zostali wyłonieni w I etapie konkursu przeprowadzonym w szkołach macierzystych w dniu 22 kwietnia 2022 r. Poziom tegorocznej edycji był bardzo wyrównany, finaliści wykazali się imponującą znajomością zarówno słownictwa, jak i zagadnień gramatycznych oraz umiejętnością pracy tekstem. Uczestnicy zmagań językowych mieli o co walczyć, gdyż konkurs Broaden Your Mind, znalazł się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły. Tytuł laureata konkursu uprawnia do dokonania wpisu na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz uwzględniany jest w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2022/2023. Dyrekcja szkoły oraz koordynatorzy konkursu serdecznie dziękują Staroście Dąbrowskiemu oraz Burmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej za ufundowanie nagród. Wyniki tegorocznej edycji Broaden Your Mind przedstawiają się następująco:
I miejsce i tytuł laureata – Maya Madura, uczennica SP w Lipinach
II miejsce i tytuł laureata – Sylwia Morawiec, uczennica SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
III miejsce i tytuł laureata – Mikołaj Kuta, uczeń SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
Wyróżnienie otrzymali:
Julia Kaczmarczyk, uczennica SP w Borkach
Vivienne Maiwald, uczennica SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
Jakub Strojny, uczeń SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom!
A.Ciombor, K.Wąż