Konkurs ekologiczny "Nie bądź dzik-chroń przyrodę"

Uczniowie z klas IV-VI naszej szkoły ostatnio wzięli udział w konkursie ekologicznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego pod hasłem: Nie bądź dzik - chroń przyrodę. Celem projektu było uświadomienie uczniom konieczności ochrony i poszanowania przyrody na terenie Dąbrowy Tarnowskiej i okolic, a także ukazanie ważnej roli łowiectwa. Konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej zgodnej z ww. celami. W pracach należało ukazać sposoby ochrony dzikich zwierząt powiatu dąbrowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia kół łowieckich w tym zakresie. Do konkurencji przystąpiło 15 uczniów, a kilkoro z nich znalazło się w etapie finałowym.
W nagrodę dostaliśmy zaproszenie od organizatorów na spotkanie podsumowujące konkurs wraz z ogłoszeniem wyników. Wzięli w nim udział wszyscy uczestnicy konkursu.
Impreza odbyła się w Domku Myśliwskim w Smęgorzowie w dniu 9.06.2016r.
Warsztaty ekologiczne rozpoczęły się wędrówką po lesie, gdzie członkowie Koła  Łowieckiego Dąbrówka zademonstrowali dzieciom nowo zamontowany paśnik dla zwierząt. Przedstawiciel Nadleśnictwa, pan Kazimierz Żuchowicz, oraz łowczy, pan Marian Wiklański opowiadali o charakterze pracy leśników i działalności kół łowieckich na terenach leśnych. Następnie w Domku Myśliwskim w Smęgorzowie przygotowano grill dla uczniów
z kiełbaskami, napojami i  słodkim poczęstunkiem. Kolejnym punktem programu był przegląd nagrodzonych prezentacji multimedialnych. W uroczystym wręczeniu nagród
i dyplomów uczestniczył starosta powiatu dąbrowskiego, pan Tadeusz Kwiatkowski, burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, pan Krzysztof Kaczmarski, oraz członkowie kół łowieckich z terenu powiatu, a także pracownicy Nadleśnictwa i Starostwa w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczniowie naszej szkoły uplasowali się na następujących miejscach:

II miejsce - Paulina Reczek z klasy Va
III miejsce - Martyna Światłowska, Anna Walus z klasy Va
wyróżnienie - Karina Ritter z klasy Vc

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych pomysłów, wiedzy przyrodniczej i umiejętności informatycznych.

J.Wróbel