Wycieczka do Sandomierza klasy 5a i 5c

wycieczkakals5W piątek, 13 maja 2022 r. klasy 5a i 5c wzięły udział w wycieczce do Sandomierza – malowniczego miasta pełnego ciekawych miejsc do zobaczenia. Uczniowie mieli możliwość podziwiania pięknego sandomierskiego rynku oraz obejrzenia cennych zbiorów, znajdujących się w Muzeum Diecezjalnym – Domu Długosza. W Zbrojowni Rycerskiej spotkali się z prawdziwym rycerzem, który w krótki, ale niezwykle barwny sposób przedstawił historię Sandomierza. Mogli także przejść słynnymi podziemnymi XV-wiecznymi lochami i poznać legendę o Halinie Krępiance, własnoręcznie wybić monetę – „talarka”, podziwiać miasto z pokładu statku podczas rejsu po Wiśle oraz przespacerować się wąwozem lessowym Królowej Jadwigi. Zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie późnym popołudniem wrócili do Dąbrowy Tarnowskiej. Opiekę sprawowali wychowawcy, p. Kamil Banaś i p. Ewa Kmieć oraz p. Katarzyna Grabka i p. Anita Nowak.