^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Blogi klas 1-3

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Doradztwo zawodowe

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Mega akcja czytelnicza w klasach trzecich!

czytaniemegaakcja

Niecodzienne spotkanie z czytaniem dąbrowskich legend, które odbyło się w ramach akcji promującej czytelnictwo, stanowi również realizację innowacji pedagogicznej - Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki”.
Klasy III c i III d wzięły udział w czytaniu autorskich legend przez p. Sławomira Batora, który w tym roku szkolnym przy współpracy z Urzędem Miejskim Dąbrowy Tarnowskiej zrealizował swój projekt polegający na publikacji legend i opowieści dąbrowskich. Oficjalny wieczór autorski odbędzie się dopiero w czerwcu i wtedy też będzie miało miejsce spotkanie między innymi z dziecięcymi twórcami ilustracji do tej książki, natomiast postanowiliśmy tymczasem wykorzystać fakt, że autor legend jest nauczycielem naszej szkoły i klasy trzecie zaprosiły go na specjalną lekcję, podczas której odbył się odczyt wybranych legend z komentarzem twórcy.
Okazało się, że trzecioklasiści sporo już wiedzą o tajemnicach swojego miasta, jednak mogli dowiedzieć się znacznie więcej podczas zajęć. Nie zdradzimy Wam drodzy czytelnicy treści czytanej legendy, ale niebawem sami będziecie mogli się przekonać dlaczego dąbrowa słynie z ładnych dziewcząt, czemu mamy tak dużo aptek i dlaczego turyści przejeżdżający przez nasze miasto są pod jego mocnym urokiem!
R.Klimek, A.Krawczyk, S.Bator
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.