Spotkania z historią i legendami Dąbrowy Tarnowskiej w pierwszej B

klasa 1 slawekW ostatnim tygodniu w klasie I „b” odbyło się spotkanie z dąbrowskimi legendami. Zajęcia w tym roku szkolnym przeprowadzane są w klasach pierwszych i stanowią cykl spotkań regionalnych mających za zadanie w sposób rekreacyjny w formie prezentacji i gawędy poszerzyć i uzupełnić wiedzę dzieci na temat małej ojczyzny. Jest to jeden z ważnych elementów podstawy programowej. Była to też okazja dla dzieci poznania historycznej rekonstrukcji kultury materialnej z dawnych epok . Tradycyjnie na takich zajęciach uczestnicy poznają jedną z legend naszego regionu, dowiadują się, gdzie był naprawdę zamek dąbrowski i jak wyglądał, jakie postacie miały wkład w powstanie Dąbrowy i ile tak naprawdę waży prawdziwy miecz. Uczniowie byli też bardzo ciekawi, co takiego nosił rycerz przy pasie w skórzanych zawiniątkach.

S.Bator