Karpacka Troja

W czwartek, 2 czerwca 2016 r., uczniowie z klas I-VI, którzy w tym roku szkolnym uzbierali najwięcej surowców wtórnych, wyruszyli na wycieczkę do miejsca o tajemniczej nazwie „Karpacka Troja” w Trzcinicy koło Jasła. Pomimo ulewnego deszczu, który towarzyszył nam w czasie wyprawy, udało się nam zwiedzić zrekonstruowaną wioskę słowiańską z wczesnego średniowiecza, zobaczyć grodzisko, a także poznać zwyczaje naszych przodków, oglądając piękną ekspozycję przedstawiającą codzienne życie dawnych Słowian. Każdy uczeń mógł też choć przez chwilę poczuć się jak wojownik i spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nikomu nie zepsuły zabawy. W dobrych nastrojach wróciliśmy do Dąbrowy Tarnowskiej, licząc na to, że kiedyś jeszcze uda nam się tam powrócić i przy lepszej pogodzie skorzystać z pozostałych atrakcji „Karpackiej Troi”. Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowały p. Ewa Kmieć, p. Klara Wąż, p. Marzanna Pikul i p. Jadwiga Miś.

E. K.