Spotkania z historią i legendami Dąbrowy Tarnowskiej

zajeciaslawekW ostatni dzień przed świętami w klasie I „a” odbyła się niecodzienna lekcja. Było to spotkanie z jedną z dąbrowskich legend. Zajęcia zostały przygotowane jako cykl spotkań regionalnych w klasach pierwszych mających za zadanie w sposób rekreacyjny w formie prezentacji i gawędy poszerzyć i uzupełnić wiedzę dzieci na temat małej ojczyzny oraz kultury średniowiecznej jako ważnych elementów podstawy programowej szkoły podstawowej. Są to zajęcia autorskie nauczyciela, podczas których wykorzystane są jego zbiory dotyczące rekonstrukcji kultury materialnej z dawnych epok oraz legendy dąbrowskie jego pomysłu. Poprzez zaciekawienie dzieci można przekazać wiele cennych elementów wiedzy o przeszłości Dąbrowy. Tradycyjnie na takich zajęciach uczestnicy dowiadują się, gdzie był naprawdę zamek dąbrowski i jak wyglądał, skąd wzięła się nazwa naszego miasta i jakie postacie miały wkład w powstanie Dąbrowy.

S.Bator