Wyniki Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

brdpowiat

Dnia 8 kwietnia 2022 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w dwóch kategoriach wiekowych:
klasy 3-5 i klasy 6-8.
Główne cele turnieju to: popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego; propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego; kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu; popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej; popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu; inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Organizatorami eliminacji powiatowych turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.
Uczniowie biorący udział w turnieju rywalizowali w dwóch konkurencjach: wiedzy teoretycznej (test) oraz praktycznej - udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Całemu przedsięwzięciu towarzyszył miły nastrój wśród uczestników, którym nie zabrakło również ducha rywalizacji, a było o co walczyć, gdyż dzięki hojności sponsorów dla każdej drużyny zostały przygotowane atrakcyjne nagrody.
A oto wyniki turnieju:
Szkoła Podstawowa w Luszowicach
V miejsce:
Szkoła Podstawowa w Bolesławiu
Wyróżnienia indywidualnie dla najlepszych uczestników turnieju otrzymali:
w kategorii klas 6-8:
Zuzanna Nuta - Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
w kategorii klas 3-5:
Maja Sternal - Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
Gratulacje zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom i opiekunom drużyn złożyli: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej - młodszy inspektor Bogumił Jedynak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej - pani Anna Fido, Zastępca Burmistrza Miasta Dąbrowy Tarnowskiej – pan Stanisław Ryczek, Starosta Powiatowy – pan Lesław Wieczorek.
Zaproszeni goście, sponsorzy turnieju, skierowali wyrazy uznania dla koordynatorów i organizatorów turnieju, podkreślając jego rangę i znaczenie. Następnie każda drużyna otrzymała dyplomy, medale i cenne nagrody. Po czym nastąpiła seria pamiątkowych zdjęć.
Szczególne podziękowania spłynęły też na ręce sponsorów: Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Starosty Powiatu Dąbrowskiego, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Wójta Gminy Mędrzechów, Wójta Gminy Bolesław, Wójta Gminy Gręboszów, Wójta Gminy Olesno, Wójta Gminy Radgoszcz, Burmistrza Miasta Szczucin oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.
Organizatorzy turnieju serdecznie gratulują zwycięzcom. Gorąco dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które poprzez wsparcie finansowe oraz okazaną pomoc i współpracę przyczyniły się do zorganizowania i uświetnienia turnieju, a tym samym do podniesienia bezpieczeństwa wśród młodszych uczestników ruchu drogowego.
Szczególne wyrazy uznania oraz słowa podziękowania należą się również ratownikom medycznym: pani Krystynie Świerzyńskiej oraz panu Konradowi Kluzikowi, którzy oceniali umiejętności dzieci z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Współorganizatorzy z ramienia SP2: Małgorzata Gawlik, Andrzej Soja, Renata Klimek,
Małgorzata Panek - Sojka