Finał Małopolskiego Konkursu Czytelniczego

Nadia konkurs7 kwietnia miało miejsce podsumowanie Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem”, podczas którego oficjalnie zaprezentowano laureatów i finalistów tegorocznej edycji. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Nadia Marzec z kl.8d, która wywalczyła tytuł finalisty. Konkurs zorganizowało Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza w Tarnowie, instytucje: III LO im. A. Mickiewicza w Tarnowie, Katedra Filologii Polskiej ANS w Tarnowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie. Patronat nad konkursem objęło Małopolskie Kuratorium Oświaty. W tym roku uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, „Quo vadis” H. Sienkiewicza oraz „ Bajek robotów” S. Lema. Naszej finalistce należą się gratulacje i wyrazy uznania za wielką pracę jaką włożyła w przygotowanie się do konkursu. Życzymy jej kolejnych osiągnięć, a przede wszystkim wielu fascynacji czytelniczych.