Zajęcia w Szkolnym Klubie Gier Planszowych

kolejgryplanszoweW ostatnim czasie nasza szkolna "Graciarnia" działa na różne sposoby. Najważniejsze są same spotkania, których zawsze ciągle mało, ale wykorzystujemy każdą chwilę, żeby przybliżać nowym osobom choćby i prostsze tytuły - bo przecież nie od razu Kraków zbudowano! W naszym laboratorium rozpracowujemy na bieżąco zasady tych tytułów, które nie zdążyły być jeszcze rozpakowane odkąd trafiły do szkoły. I tak zdołaliśmy pograć trochę w "Lagunę" z wydawnictwa #Funiwerse oraz nie znane nam do tej pory emocjonujące "Ubongo". Obydwa tytuły zaprojektowane zostały przez matematyków i zmusza graczy do stosowania zasad logiki w celu zdobycia jak najszybciej jak największej ilości punktów. Nie brakło jednak powrotów do świetnego "Carcassone". Być może jeszcze w tym roku zorganizujemy granie rodzinne! Co Wy na to?

S.Bator, K.Wajda