Klasa trzecia C i Szkolny Klub Gier Planszowych „Graciarnia” jako współorganizatorzy spotkania z bankową grą planszową „Rodzina Pieniążków”

graskorozgrywki

We wtorek drugiego marca w klasie 3c udało się przeprowadzić wspólne granie wszystkich chętnych dzieci z klas trzecich. Uzbierała się spora grupka i zajęcia odbyły się w bardzo wesołej atmosferze. Najpierw zostały wszystkim wytłumaczone zasady, które tak naprawdę nie są trudne i po chwili można było przystąpić do rozgrywek.
Gra została zaprojektowana specjalnie z myślą o tym, żeby uczyć najmłodszych przedsiębiorczości, ale nie tylko. Aby wygrać, czyli uzbierać jak najwięcej punktów przyjaźni i złotych monet należy orientować się w takich sferach jak ekologia, zdrowe odżywianie, oszczędzanie, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz cyberbezpieczeństwo. Podczas gry młodzi uczniowie dowiadują się bardzo wielu pożytecznych rzeczy, np. dlaczego należy gasić światło w pomieszczeniach, w których akurat nie przebywamy, na co najlepiej przeznaczać swoje oszczędności, ile posiłków dziennie należy jeść, czy lepiej kupić droższą torbę wielorazową czy tanią zwykłą reklamówkę itd.
Za tydzień widzimy się na turnieju w środę 9 marca o godzinie 11.45 w Sali Cyfrowej budynku na ul. Zaręby.
R.Klimek, S.Bator, K.Wajda