Zaproszenie dla klas trzecich do spotkań w Szkolnym Klubie Gier Planszowych i ćwiczenia kompetencji kluczowychczyligramy w oszczędzanie i bezpieczeństwo!

grasko

Nasza Graciarnia i klasa III c zapraszają na wspólne granie chętne dzieciaki z klas trzecich!
Od lat w naszej szkole działa Szkolna Kasa Oszczędności pod egidą i we współpracy z dąbrowskim oddziałem PKO BP SA. Współpraca ta ma wiele postaci. W roku 2019 w związku z zacieśniającą się współpracą i aktywnym udziałem naszych uczniów w tworzeniu SKO Dyrektor Banku PKO BP SA w Dąbrowie Tarnowskiej pani Beata Srebro przyznała naszej szkole między innymi pakiet gier o charakterze ekonomicznym dla młodszych uczniów: „ Rodzina Pieniążków”
Jest to dla szkoły dodatkowa możliwość propagowania idei oszczędzania pieniędzy i wdrażania dzieci do rozumienia podstawowych reguł ekonomicznych związanych z funkcjonowaniem banków, funduszy i kont bankowych. Jest to bardzo ważne, ponieważ stanowi element jednej z wielu kompetencji kluczowych tak potrzebnych młodym ludziom do funkcjonowania w przyszłości w społeczeństwie.
Dlatego też po dłuższym czasie wracamy do idei spotkań z tą sympatyczną grą ekonomiczną, których zwieńczeniem będzie turniej z super nagrodami!
"Rodzina Pieniążków" w bardzo atrakcyjny sposób integruje różne obszary edukacji finansowej, poruszane dotychczas w ramach SKO. Mocno w spiera m.in. postawy związane z systematycznym oszczędzaniem, cyber bezpieczeństwem, ekologią, zdrowym odżywianiem i niemarnowaniem żywności czy bezpieczeństwem w ruchu drogowym, bo z tymi zagadnieniami spotykają się dzieci podczas gry.
Pierwsze spotkanie dla chętnych uczniów klas trzecich odbędzie się w środę na szóstej lekcji, czyli ok godziny 12.45 w klasie IIIc i potrwa ok dwie godziny.
Dzieci nauczą się zasad i zagrają wspólnie trenując nie tylko podstawy wiedzy ekonomicznej, ale też poprzez tego rodzaju zabawę zacieśnią wzajemne relacje, co jest bardzo ważne zwłaszcza w ostatnich czasach w kontekście pandemii.
Natomiast w środę 9 marca o godzinie 11.45 odbędzie się turniej gier planszowych z atrakcyjnymi nagrodami!
Zapraszamy!
S.Bator, R.Klimek