Zajęcia otwarte dla przedszkolaków „Kosmiczna przygoda z SP2”

Spotkania z przyszłymi kandydatami na pierwszoklasistów - to już nasza tradycja.

Niestety, i w tym roku szkolnym, ze względu na panującą sytuację pandemiczną, spotkania ze starszakami nie mogły się tradycyjnie odbyć w naszej szkole.

W dniach 16 – 18 lutego nauczyciele przyszłych klas pierwszych:  p. Teresa Giza, p. Renata Klimek oraz
p. Justyna Wajda wraz z Dyrektor Szkoły p. Anną Fido, odwiedziły przyszłych kandydatów na pierwszoklasistów w Przedszkolu nr1, Przedszkolu nr 2 oraz w Ochronce.

Spotkania rozpoczynała pani Dyrektor, która witała dzieci i ich wychowawczynie oraz przedstawiała cel przybycia. Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach: „Kosmiczna Przygoda z SP2”, prowadzonych przez panie nauczycielki.

Podczas zajęć dzieci miały możliwość lepiej poznać postać Mikołaja Kopernika i jego dokonania, poszerzyć wiadomości
o kosmosie, a także wykazać się zdobytymi wiadomościami i umiejętnościami. Uczestnicząc w wylosowanych przez siebie zadaniach i konkurencjach, otrzymywały w nagrodę kolejne fragmenty portretu Kopernika, a także wiele innych upominków: kosmiczne kodowanki, kolorowanki o Mikołaju Koperniku, obrazkowe zagadki, itd.

Dzieci bardzo chętnie i spontanicznie odpowiadały na pytania, czytały, głoskowały, ochoczo rozwiązywały zagadki, bawiły się, śpiewały i tańczyły podczas zabaw tematycznych oraz muzyczno – ruchowych, jak też piosenek.

Z dużym zaciekawieniem uczestniczyły w zabawach z technologią, jak też zabawach matematyczno – przyrodniczych. Wykazały się sporą wiedzą  o naszym układzie słonecznym.

Podsumowaniem zajęć, a zarazem miłym zaskoczeniem dla dzieci, była wizyta pani Dyrektor SP 2 w stroju Mikołaja Kopernika.  Kopernik, w nagrodę za zaangażowanie i aktywność starszaków na zajęciach, przekazał im kolejne upominki, które przydadzą się im w przyszłym roku szkolnym, a także posłużą do miłego spędzania czasu w gronie rodzinnym.  Oczywiście, nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć.

Spotkania  przebiegły w bardzo miłej, wesołej i życzliwej atmosferze. Mamy nadzieję, że dzięki nim przekroczenie progu szkolnego będzie o wiele łatwiejsze.

Już niebawem więcej fotorelacji.

Do zobaczenia 1 września w naszej szkole! ZAPRASZAMY!!!

R.Klimek, T.Giza, J.Wajda