Szkolny Klub Gier Planszowych na Białej Szkole, czyli trening umysłu po treningu narciarskim.

gryplanszoweW ramach działalności naszej Graciarni w przerwach między jazdą na nartach, a innymi rozrywkami próbowaliśmy zainteresować dzieciaki grami bez prądu. Na stołach wylądowały tytuły lekkie, imprezowe i grupowe takie jak Pięć sekund od wydawnictwa #trefl, Serpentyna od #G3 czy ogólnie znane Dobble. Nie zabrakło też ambitniejszych tytułów takich jak Wiertła, skały, minerały od #GFP. W tej grze podczas około godzinnej rozgrywki zadaniem uczestników wcielających się w specjalne zespoły pilotów pojazdów wiertniczych jest eksplorowanie wnętrza Marsa w oszukiwaniu cennych surowców. Ostatniego wieczoru przymierzamy się jeszcze do ambitnego Dziennika- Odkryć Lewisa i Clarka, czyli przepięknie wydanej kościanej wersji popularnej w środowisku planszówkomaniaków eurogry o zdobywaniu i poznawaniu nowych terytoriów Ameryki Północnej na początku dziewiętnastego wieku. Tym samym udało się pozyskać nowych sympatyków tej inteligentnej rozrywki i nowych bywalców naszego klubu!

S.Bator, K.Wajda