^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Blogi klas 1-3

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Doradztwo zawodowe

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

“Dwójka” kolejny raz doceniona za propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie na drodze.

odblaskowaszkolawygrana

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej od wielu lat szczególnie mocno zwracała uwagę środowiska lokalnego na kwestie związane z bezpieczeństwem. Jednym z kluczowych elementów bezpieczeństwa w nowoczesnym społeczeństwie jest umiejętność odpowiedniego korzystania z dróg i środków transportu przy braniu pod uwagę warunków atmosferycznych i poziomu widoczności. Dlatego od wielu lat “Dwójka” bierze udział w kolejnych edycjach małopolskiego konkursu “Odblaskowa Szkoła.”
W tym roku szkolnym wzięliśmy udział już w XI edycji konkursu “Odblaskowa Szkoła”, który trwał przez dwa miesiące. W jego ramach uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowywali wiele innowacyjnych działań promujących bezpieczeństwo na drodze. Byliśmy organizatorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego “Odblaskowy senior- odblaskowy wnuczek” przeprowadzonego pod patronatem Kuratora Oświaty - Barbary Nowak. Trudno jednym tchem wymienić wszystkie nasze akcje i działania związane z bezpieczeństwem. Pisaliśmy apele, listy do ważnych osobistości oraz listy otwarte, przez chwilę zamieniliśmy się w projektantów mody odblaskowej, powstały drogowe koła fortuny, konstruowaliśmy specjalne karty drogowe, upominki dla seniorów, realizowaliśmy filmy, komponowaliśmy piosenki, zorganizowaliśmy spotkania, prelekcje z policjantami, przeprowadziliśmy “egzamin na wzorowego pieszego” i jeszcze wiele innych niestandardowych działań.
Promowaliśmy bezpieczeństwo nie tylko naszych podopiecznych, ale i seniorów oraz całej społeczności lokalnej. Przeprowadziliśmy wiele pomysłowych działań promujących ideę Odblaskowej Szkoły, do których włączyła się każda klasa.
Te wszystkie działania zostały dostrzeżone, ocenione i nagrodzone przez Jury składające się z przedstawicieli: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, MORD-u w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu. Po podsumowaniu wszystkich naszych działań zorganizowanych i przeprowadzonych w ramach “Odblaskowej Szkoły” ustalono, że szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymała 1365 pkt. i pokonała tym samym 153 szkoły z województwa małopolskiego zajęła premiowane 8 miejsce w skali całego województwa! Zajmując tak wysokie miejsce otrzymaliśmy również zaszczytny tytuł najlepszej szkoły w powiecie.
Szkolnymi koordynatorami wojewódzkiego konkursu były: p. Małgorzata Gawlik i p. Renata Klimek, których energia i zapał były kołem zamachowym całej akcji. Pomocą służyły także p.Małgorzata Panek – Sojka i p.Anna Krawczyk. Nad całym projektem czuwała Dyrektor SP nr 2 p. Anna Fido, która chętnie włączała się i wspierała wszystkie działania służące poprawie bezpieczeństwa uczniów.
Organizatorzy dziękują wszystkim firmom, instytucjom i osobom, które włączyły się w akcję „Odblaskowa szkoła”.
Z uwagi na trwającą IV falę pandemii koronawirusa, uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród laureatom konkursu odbędzie się w styczniu 2022 roku. Nagrodzone Szkoły otrzymają pisemne zaproszenie na tę uroczystość.
M.Gawlik
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.