„SMARTowy zawrót głowy” - podłoga interaktywna

W ramach realizacji projektu „SMARTowy zawrót głowy” Stowarzyszenie Przyjaciół Dwójki zakupiło za kwotę 10900 zł zestaw SmartFloor Mobile, który służył będzie wszystkim uczniom SP2 podczas prowadzenia zajęć pn. SmartEdukacja.

Pierwszymi testerami nowego sprzętu szkolnego byli uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą p. Justyną Wajdą. Zajęcia z wykorzystaniem SmartFloor przebiegły pod hasłem: „Ciesz się zabawą wszędzie tam, gdzie chcesz i ucz się!”

SmartFloor Mobile to gotowy interaktywny zestaw, zawierający niezwykłą podłogę interaktywną SmartFloor oraz statyw mobilny, pozwalający na jej bezproblemowe przemieszczanie w dowolne miejsce. Statyw umożliwia wyświetlenie obrazu wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania projektora - w centralnym miejscu sali gimnastycznej, na środku klasy czy świetlicy szkolnej.

Większy komfort i łatwość użytkowania pozwala cieszyć się zabawą na podłodze interaktywnej SmartFloor, która oprócz standardowej reakcji na ruch, umożliwia również sterowanie za pomocą specjalnych pisaków interaktywnych. Na podłożu wyświetla się panel startowy z podglądem dostępnych pakietów, zawierających zbiór aplikacji pogrupowanych alfabetycznie.

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego realizowany jest
w ramach zadań publicznych w obszarze nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty
i wychowania w 2021r. pn. Małopolska! Postaw na edukację!

malopolska

D.Dyda, K.Wąż, E.Kmieć