Przy wigilijnym stole...

akademia boze narodzenie

"Przy wigilijnym stole,
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny,
W miłości jest poczęty."
(Jan Kasprowicz)
Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich szczególnie radosnym przeżyciem. Już sam okres przygotowań wywołuje wiele emocji i wzruszeń. Aby wprowadzić wszystkich w nastrój bożonarodzeniowy uczniowie klasy 4B, 4C oraz chór szkolny przygotowali inscenizację świąteczną.
W akademii wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Pan Krzysztof Kaczmarski, Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców Pani Beata Kijak, Dyrekcja, nauczyciele
oraz uczniowie klas 1-8.
Występujący przedstawili tradycje nocy wigilijnej oraz w miłej i serdecznej atmosferze złożyli sobie nawzajem życzenia:
„By nas jak najmniej dzieliło, a jak najwięcej łączyło. Życzymy sobie najwięcej zwykłego ludzkiego szczęścia.”
K.Pikul, D.Pikul, K.Banaś