Warsztaty zdrowego odżywiania w klasach 3c i 3d – spotkanie z dietetykiem

dietetyk3ci3

W ramach realizacji projektu profilaktycznego „Pan Doktorek w pandemicznej rzeczywistości” uczniowie klas 3c i 3d wzięli udział w warsztatach zdrowego odżywiania pod hasłem „O zdrowie dbamy, zdrowo się odżywiamy”, które poprowadziła pani Anna Wiśniewska – Strzałka, dietetyk z Centrum Dietetycznego NATURHOUSE w Dąbrowie Tarnowskiej.
Głównym celem warsztatów było uświadomienie i przekonanie dzieci, że warto jeść drugie śniadanie; pokazanie, że drugie śniadanie może być smaczne i że to może być przyjemność, uświadomienie dzieciom, że przygotowanie i skomponowanie pełnowartościowego posiłku wcale nie jest trudne.
Uczniowie byli zachwyceni tematyką zajęć, aktywnie i ochoczo uczestniczyli w przygotowanych przez panią dietetyk zabawach edukacyjnych i konkursach. Chętnie zabierali głos w dyskusji. W nagrodę otrzymali plany lekcji oraz zestaw przepisów na zdrowe drugie śniadania.
Wychowawcy klas składają serdeczne podziękowania pani dietetyk Annie Wiśniewskiej - Strzałce za ciekawe i pouczające warsztaty zdrowego odżywiania. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza będzie skutkowała prozdrowotnymi zachowaniami naszych uczniów.
R.Klimek,A.Krawczyk