Podsumowanie projektu grantowego Prowent „Spotkania z Odnawialnymi Źródłami Energii”

oze podsumowanie

9 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców i wyróżnionych w Szkolnym Ekologicznym Konkursie Plastycznym „Maskotka OZE”.
Działanie prowadzone było w ramach realizacji zadań grantowego projektu „Spotkania z Odnawialnymi Źródłami Energii”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce sfinansowane zostały przez Partnerstwo dla Rozwoju Obszarów Wiejskich Ekonomika – Nauka – Tradycja „PROWENT” Lokalna Grupa Działania w Mielcu. Pozostałe nagrody i wyróżnienia ufundowała Dyrektor Szkoły pani Anna Fido.
Naszym hojnym sponsorom składamy serdeczne podziękowania.
Celem konkursu było zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej wśród uczniów SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej; kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska (odnawialne źródła energii), propagowanie idei proekologicznego stylu życia; wtórne wykorzystanie odpadów jako tworzywa artystycznego, upowszechnianie inicjatyw twórczych, uwrażliwienie na konieczność dbania o środowisko naturalne; rozwijanie umiejętności manualnych, rozbudzanie wyobraźni i fantazji oraz stworzenie możliwości prezentacji prac uczniów uzdolnionych manualnie.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I - VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie „Maskotki OZE” z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych. Uczniowie rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych.
26 listopada jury wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych. Z prac konkursowych została utworzona wystawa pokonkursowa, którą od 29 listopada zwiedzały wszystkie klasy z naszej szkoły.
Zapraszamy do fotogalerii z wręczenia nagród.
R.Klimek, A.Krawczyk, M.Gawlik, L.Wróbel