Nieznajomość prawa szkodzi!

lekcjez temidaZdajemy sobie sprawę, że ta starożytna sentencja, do dzisiaj pozostaje niezwykle aktualna, dlatego nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Lekcje z Temidą” organizowanym przez Fundację Altum, w ramach którego uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu z prawnikiem- panią Konstancją Szkudlarek. Prelekcja w przystępny sposób ukazała nie tylko najważniejsze zagadnienia związane z historią prawa, ale także uświadomiła młodzieży, na czym polega praca prawnika, jak wyglądają studia związane z tą dziedziną, a co najważniejsze- gdzie szukać pomocy, gdy padniemy ofiarą przestępstwa. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali przekazywanych treści- zwłaszcza tych dotyczących praw konsumenta. Głęboko wierzymy, że wiedza zdobyta w trakcie prelekcji uświadomi młodzieży, jak ważna jest znajomość podstawowych praw przysługujących każdemu człowiekowi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości.

D.Pikul, D.Kłos-Kufel