"WIERSZE POD ZNAKIEM JESIENNYCH LIŚCI”

wierszowanie1b

Jesień to podobno ulubiona pora roku poetów. Być może coś w tym jest, ponieważ liczba wierszy jej poświęconych naprawdę robi wrażenie.
29 listopada 2021 r. pierwszoklasiści uczestniczyli w spotkaniu on-line z Miejską Biblioteką Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej, podczas którego mogli wysłuchać głośno czytanych wierszy o jesieni. Prowadząca zajęcia, Pani Ania z oddziału dla Dzieci, z ekspresją rozczytywała się o tym, jak wygląda i pachnie jesień oraz jakie dźwięki jej towarzyszą.
Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Odgadywały zagadki i łamigłówki, rozwiązywały ćwiczenia interaktywne, a nawet podejmowały próby układania prostych jesiennych wierszyków.
Wspólna lektura poezji pozwoliła nam odkryć promyki słońca w tym pochmurnym, listopadowym dniu.
E.Więcek