Karta rowerowa

W  dniach 04.05, 11 05, oraz 20.05 br.
56. uczniów z klas IV  przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową  uprawniającą do poruszania się po drogach publicznych.
W pierwszym etapie sprawdzono  ich wiedzę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Praktyczna część egzaminu była podzielona na dwa etapy.  Najpierw  uczniowie musieli zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego  przejechać  po miasteczku ruchu drogowego.  Kolejny etap  to jazda po rowerowym torze przeszkód,  który oceniał aspirant  Jarosław Czupryna z PKP w Dąbrowie Tarnowskiej . Podczas egzaminu gościliśmy również  uczniów z Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej w Żelazówce wraz z p. Marzenę Gubernat. Dyrektor szkoły p. Anna Fido oraz dyrektor Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej w Żelazówce p. Magdalena Woynarowska-Piasecka  podziękowały p. Jarosławowi za przeprowadzenie egzaminu.   Wszystkim uczniom, którzy zdali część teoretyczną i praktyczną egzaminu gratuluję zdobycia pierwszego „prawa jazdy”.

M. Gawlik