„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary...”

bal andrzejkowyprzedzzkoleDziś 22 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Każdy Tropiciel i Odkrywca chciał zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co go czeka. Przygotowane rekwizyty, kolorowe stroje przedszkolaków stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba z sercem, „losowania rekwizytów” i wspólne odgadywanie co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem za który serdecznie dziękujemy naszym rodzicom.

B.Pikul