Światowy Dzień Życzliwości w świetlicy.

dzien zyczliwosciMiesiąc listopad obfituje w wiele świąt typowych i nietypowych. Jednym z nich jest Światowy Dzień Życzliwości obchodzony 21 listopada. Świetliki poznały jego historię i już wiedzą, iż idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a oryginalna nazwa święta brzmi Hello World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hello (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Na głównej tablicy umieściliśmy napis informujący, że dziś pozdrawiamy się, robimy dobre uczynki i pozytywnie zakręcamy się tak, jak to robią inne świetliki w 180 krajach, gdzie obecnie jest obchodzony ten dzień. Kolejnym działaniem podjętym przez uczniów było stworzenie Skrzynki Życzliwości, za pośrednictwem której uczniowie mogli przekazać pozdrowienia i życzenia do wybranych osób. Nasza świetlica została udekorowana informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami, cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości, uśmiechu i przyjaźni. Ten dzień uatrakcyjniły filmy animowane z naszymi ulubionymi bohaterami okazującymi sobie życzliwość w codziennych sytuacjach. Nasze przesłanie jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

M.Gawlik, J.Wróbel, P.Pisarski