#CodeWeek w klasie 3a

kodyqrWzorem lat ubiegłych klasa 3a wraz z wychowawcą p. Justyną Wajdą włączyła się w Europejski Tydzień Kodowania, EU Code Week. To oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczniów w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Uczniowie klasy 3a dołączyli do miliona organizatorów i uczestników CodeWeek. Inspirowali swoimi zajęciami innych a ich rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego pokazywał nowe innowacje na przyszłość. Przy pomocy smartfonów dzieci rozwiązywały zadania z różnych edukacji. Były zakodowane zdania, działania matematyczne i zadania z treścią. Czasem wystarczyło zeskanować kod i odczytać informację, którą zawierał, bywało i tak, że należało pokolorować odpowiednie okienka kodu, co dawało możliwość odczytania informacji, którą zawierał. Dzieci na zakończenie zajęć zostały obdarowane dyplomami Mistrzów Kodowania a klasa wraz z wychowawcą otrzymała Certyfikat CodeWeek2021.

certyfikat3a

J.Wajda