Spotkanie uczniów klas V z policjantką

20 maja kolejny raz gościliśmy
w naszej szkole panią policjant  - mł. asp. Agatę Bulwę asystentkę do spraw nieletnich.  Tym razem
w spotkaniu uczestniczyły klasy piąte,  a przewodnią myślą pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowanie
i działania w różnych miejscach, także w szkole. Pani Agata poinformowała uczniów co im  grozi za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych, za wymuszenia
i rozboje,  za niszczenie mienia prywatnego
i społecznego, a nawet uciążliwe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie. Najbardziej interesujące okazały się filmy,  które ukazywały  niebezpieczeństwa czyhające  w Internecie. Pokazane scenki, miały skłaniać uczniów do refleksji nad  swoim  postępowaniem, a także do przemyślanego zamieszczania każdej informacji, czy fotografii na portalach internetowych.

Spotkanie  było  interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie  zastosowanie w praktyce. Na zakończenie p. dyrektor Anna Fido podziękowała za  przypomnienie i poszerzenie wiedzy na temat cyberprzemocy  i odpowiedzialności prawnej.

Galeria     M. Gawlik