PREMIEROWY ODBLASKOWY WIECZÓR FILMOWY

filmodblaskowy

22 października 2021 r. w ramach realizacji zadań Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” w naszej szkole odbył się premierowy „ODBLASKOWY WIECZÓR FILMOWY”. Jako pierwsi wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas 3c i 3 d. Frekwencja dopisała. Uczniowie przybyli do szkoły w kamizelkach odblaskowych. W „Radosnej sali” rozłożono materace, przyniesione przez uczniów koce, poduszki, maty i punktualnie o 17.00 rozpoczęliśmy odblaskowe seanse filmowe o tematyce BRD. Puchatek z Klubu Bezpiecznego Puchatka, w krótkich i ciekawych filmikach przekazywał dzieciom jak być bezpiecznym na drodze, na rowerze, w szkole i w domu. Dodatkową atrakcją był też film dla dzieci pt.: „Raya i ostatni smok”.
Impreza wzbudziła zainteresowanie wśród dzieci, które doskonale się bawiły. Wielką atrakcją dla uczniów było to, że mogli spędzić czas w murach szkoły w tak nietypowych okolicznościach. Ten czas spędzony w zaprzyjaźnionym gronie, za zgodą dyrekcji szkoły oraz rodziców, pod czujnym okiem nauczycieli, stanowił wspaniałą okazją do lepszego poznania się, do rozmów, żartów, na które w ciągu dnia brakuje czasu. Wieczorny seans filmowy okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również nowym doświadczeniem, które warto powtórzyć, bowiem spędzenie piątkowego wieczoru na oglądaniu filmów w gronie rówieśników jest zdecydowanie lepsze, niż samemu przed telewizorem. Do udziału w tej atrakcji zaprosimy niebawem kolejne klasy.

M.Gawlik, R.Klimek, A.Krawczyk