Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie

Serdecznie zapraszamy Rodziców 21 października 2021 r. godz. 17.00 do 17.45 ul. Matejki 8, na szkolenie profilaktyczne w ramach współpracy z Instytutem Profilaktyki Zintegrowanej i realizowanego programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów oraz udziału w projekcie „Profilaktyka na każdą pogodę” finansowanym ze środków budżetu Państwa „Społeczna odpowiedzialność nauki”.
Jedną z ważnych funkcji programu Archipelag Skarbów® jest pomoc w budowaniu dobrych relacji między rodzicami i ich nastoletnimi dziećmi oraz podkreślanie roli rodziców w ich ważnej roli życiowych przewodników młodzieży. Podawanych będzie szereg wskazówek dotyczących budowania relacji z dzieckiem oraz praktyczne podpowiedzi zwiększające skuteczność oddziaływania wychowawczego rodziców. Szczególny akcent położony będzie na umiejętności dobrej komunikacji, które są niezbędne w wychowaniu nastolatka. Na spotkaniu rodzice uwrażliwiani zostaną na znaczenie słuchania, chwalenia i stawiania granic. Wskazane będą sposoby podejmowania trudnych tematów w rozmowach z nastolatkiem. Żywo prowadzone spotkanie będzie oparte o prezentację multimedialną oraz rozmowę z uczestnikami.
Zapraszamy!