Odblaski = Bezpieczeństwo

odblaskibezpieczenstywoW piątek policjanci z dąbrowskiej komendy przeprowadzili spotkanie edukacyjno – profilaktyczne z uczniami klas pierwszych i przedszkolakami. W spotkaniu uczestniczyła również dyrektor CUW p. Marta Chrabąszcz. Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły p. Anna Fido, która od lat wspiera wszelkie inicjatywy podejmowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów. Pierwszoklasiści powitali miłych gości odblaskową piosenkę “Pamiętaj o odblasku”. Po przeprowadzonej pogadance przez policjantów, która odbyła się w ramach trwającej akcji “Odblaskowa szkoła” nasi goście wręczyli wszystkim opaski odblaskowe ufundowane przez Przewodnicząca Rady Powiatu p. Martę Chrabąszcz oraz Komendę Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Ponadto przedszkolaczki otrzymali kamizelki odblaskowe ufundowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (Muzeum Drogownictwa w Szczucinie). Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy a odblaskowe kamizelki i opaski, które sprawiają, że dzieci będą bardziej widoczne na drodze. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku. Liczymy, że zdobyta wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

M.Gawlik, M.Panek-Sojka, A.Krawczyk