Klasa IIa i IIb w odwiedzinach u Strażaków

12 maja 2016 roku klasa II a i II b udały się na wycieczkę do Straży Pożarnej
w Dąbrowie Tarnowskiej.
Dzieci zobaczyły sprzęt i wyposażenie wozów strażackich, napełniały wodą zbiornik za pomocą węża strażackiego. Miały okazję przymierzyć hełm strażacki,mogły posiedzieć w wozie gaśniczo-ratowniczym. Dzięki prezentacji multimedialnej uczniowie utrwalili i pogłębili swoją wiedzę na temat właściwego zachowania się w przypadku pożaru w domu, w szkole i w lesie, sposobów alarmowania oraz postępowania w przypadku oparzeń. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością ewakuowania się z zadymionego pomieszczenia oraz odszukania w takim pomieszczeniu swoich plecaków / przy pomocy latarek/. Wycieczka do straży była bardzo pouczająca i sprawiła wszystkim ogromną radość.

M. Panek-Sojka i R. Nadolska