Zajęcia w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja” autorstwa Marzeny Dziadkowiec i Krystyny Grzegrzółka

zajecia emocjaW klasie 3A zostały zrealizowane zajęcia w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja” autorstwa Marzeny Dziadkowiec i Krystyny Grzegrzółka. Wraz z psychologiem szkolnym Panią Anitą Nowak, uczniowie podjęli działania zawarte w MODULE I o nazwie „Kreatywność”. W tych zajęciach postawiliśmy na rozbudzanie wiary we własne możliwości, rozwijanie kreatywności oraz integrację. Lekcja rozpoczęła się od określania samopoczucia na „Emocjometrze”, następnie odpowiadaliśmy na pytanie „Czy każdy jest taki sam?”. Kolejną podjęta tematyką była niepełnosprawność, a w związku iż 23 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Migowych skupiliśmy się na znaczeniu języka migowego wśród osób niesłyszących. Co doprowadziło nas do kolejnego kroku…. nauki języka migowego. Uczniowie migali „Dzień dobry”, „Cześć”, „Do widzenia”, „Dobranoc”. W trakcie lekcji towarzyszyły nam same pozytywne emocje, uczniowie chętnie brali udział w zajęciach i każdy był aktywny. Na koniec zajęć ponownie wróciliśmy do „Emocjometrów” i zaznaczyliśmy nasze samopoczucie po zakończeniu zajęć. Zaobserwowaliśmy, że niektórym uczniom zabrakło skali na „Emocjometrze”, co może świadczyć tylko o tym, że zajęcia się bardzo spodobały. Wobec tego nie pozostaje nam nic więcej, jak czekać do realizacji kolejnego modułu pt. „Kraina wyobraźni”. A teraz zapraszamy do zdjęć, zobaczcie z jak dużym zaangażowaniem pracowali uczniowie 3A.

A.Nowak