„Odblaskowe spotkanie ze strażakami klas 3a i 3 c”

odblaskow spotkanie

W dniu 24 września 2021 r. w naszej szkole odbył się kolejny Szkolny Dzień Odblaskowy, a także została przeprowadzona próbna ewakuacja przeciw pożarowa z udziałem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.
Uczniowie klas 3a i 3 c uczestniczyli też w spotkaniu ze strażakami. Tematem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka.
Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują. Mogły oglądać wyposażenie samochodu strażackiego i przymierzać strażackie kombinezony i kaski. Uczniowie prowadzili ciekawe rozmowy ze strażakami i chętnie pozowali do zdjęć. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, wiedzą jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, szanują trudną pracę strażaka oraz kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, utrwalono także numery alarmowe. Trzecioklasiści wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem. Wśród nich znalazło się sporo ochotników, którzy w przyszłości chcieliby zasilać szeregi straży pożarnej i pomagać ludziom w potrzebie.
Na zakończenie podziękowali strażakom za poświęcony czas i życzyli im bezpiecznej pracy.
M.Gawlik, R.Klimek