Akcja sprzątanie świata w oddziałach przedszkolnych

sprzataniePo raz pierwszy w tym roku nasze przedszkolaki wzięły udział w Akcji Sprzątanie Świata, w ramach udziału oddziału przedszkolnego w projekcie ekologicznym „Ekopodróże małe i duże z Tropicielami przyrody i Odkrywcami świata”, a jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku szkoły i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Udział naszych przedszkolaków w "Akcji Sprzątanie Świata" z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

A.Krawczyk, B.Pikul