Egzamin na wzorowego pieszego ZDANY

bezpiecznypierwwszak

Tradycją naszej szkoły jest wrześniowy egzamin na „Wzorowego pieszego”. Tym razem w przedsięwzięciu udział wzięło 48 uczniów klas pierwszych, których powitała wicedyrektor Małgorzata Wódka życząc wszystkim powodzenia na egzaminie, a przede wszystkim dobrej zabawy. Pogratulowała również wspaniałego pomysłu wdrażania najmłodszych uczniów szkoły do bezpiecznego poruszania się po drodze.
Pierwszoklasiści byli doskonale przygotowani do egzaminu, na który przybył specjalny egzaminator „Mrówka”. Egzamin na wzorowego pieszego przeprowadził Szkolny Klub Bezpieczeństwa „Stopka”. Uczniowie z klasy V c w ciekawy i zabawny sposób przypomnieli i utrwalili wiedzę pierwszaków zdobytą na lekcjach. Podczas egzaminu uczniowie klas pierwszych ułożyli z elementów „zebrę”- przejście dla pieszych oraz namalowali sygnalizację świetlną, przypominając, jaką rolę odgrywa w niej kolor zielony i czerwony. Egzaminowani doskonale wiedzieli jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, którą stroną jezdni chodzić, gdy nie ma chodnika oraz jak bezpiecznie przechodzić przez pasy. Kolejnym zadaniem dzieci było ułożenie puzzli – znaków drogowych i określenie ich znaczenia, a także rozwiązanie zagadek dotyczących ruchu drogowego. Podczas spotkania miał miejsce muzyczny występ pierwszoklasistów, którzy zaśpiewali „Odblaskową piosenkę”.
Entuzjazm i emocje uczestników podczas trwania imprezy pozwalają stwierdzić, iż działania podjęte właśnie w takiej formie są przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.
Na zakończenie każda klasa otrzymała dyplom potwierdzający zdanie egzaminu na wzorowego pieszego.
Całej imprezie bacznie przyglądała się nasza kochana „Mróweczka”, która w nagrodę za „zdanie egzaminu” wręczyła uczniom przyniesione przez siebie kamizelki odblaskowe. Bardzo dziękujemy za wsparcie PSB Mrówka w Dąbrowie Tarnowskiej z p. Michałem Bartnikiem na czele.
Tegoroczne spotkanie odbyło się w ramach zaplanowanych działań już XI edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa szkoła”, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. Organizatorami tegoż konkursu są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Małopolski Urząd Marszałkowski.
Egzamin na wzorowego pieszego przygotowała i poprowadziła p. Małgorzata Gawlik we współpracy z p. Małgorzatą Panek – Sojka, p. Renatą Klimek, p. Justyną Wajda, p. Ewą Więcek i p. Aleksandrą Świerczek.
Ufamy, iż podjęte przez nas kroki sprawią, że nasi uczniowie będą świadomymi użytkownikami dróg, stosującymi się do zasad i dbającymi o swoje bezpieczeństwo.
M.Gawlik