GRANIE W BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLNYM KLUBIE GIER PLANSZOWYCH

granie brd

W związku z trwającą w naszej szkole serią akcji będących częścią uświadamiania szkolnej społeczności i całego środowiska lokalnego o bezpieczeństwie na drodze oraz elementem Małoposkiego Konkursu „Odblaskowa szkoła, którego organizatorami są: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, uczniowie klasy 7A odwiedzili Szkolny Klub Gier Planszowych. Tam chcieli sprawdzić się w formie rywalizacji kto będzie mistrzem znajomości zasad poruszania się pieszo lub rowerem. Oprócz tego można było zdobyć dodatkowe punkty jeśli znało się poszczególne znaki drogowe. Dlaczego to takie ważne? Bo znajomość znaków może uchronić na drodze od wielu nieszczęść i wypadków. Wiedza to klucz do zwycięstwa w wielu dziedzinach życia, a do przetrwania na drodze w szczególności! Zajęcia odbyły się pod opieką p. Sławomira Batora i wszyscy byli w kamizelkach odblaskowych, aby stale przypominać o tym, że oprócz wiedzy ogromne znaczenie na drodze ma też jak najdoskonalsza widoczność i to właściwie w każdych warunkach atmosferycznych. Kamizelka z domieszką zdrowego rozsądku ( jedno bez drugiego najczęściej się tu nie obędzie!) stanowią świetne zabezpieczenie naszego zdrowia i zycia kiedy na drodze odbija sie blask słońca czy widoczność ogranicza szaruga.
Emocji było bardzo dużo – rozgrywkom towarzyszyła wrzawa będąca skutkiem ducha rywalizacji. Zajęcia dosłownie mignęły i po dobrych kilkudziesięciu minutach trzeba było się pożegnać.
S.Bator, M.Gawlik