Spotkanie profilaktyczne z uczniami klas VI

10 maja uczniowie klas VI uczestniczyli w pogadance
o odpowiedzialności prawnej za groźby, zniesławienia, naruszenia nietykalności cielesnej oraz wszelkie inne czyny karalne.

Zajęcia o charakterze informacyjno - prewencyjnym przeprowadziła mł. asp. Agata Bulwa z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda postępowanie karne oraz jakie są możliwe konsekwencje nieprzestrzegania prawa przez małoletnich. W trakcie prelekcji poruszone zostały również ważne kwestie zagrożeń, z którymi można zetknąć się w Internecie.

Spotkanie zorganizowała wychowawczyni klasy VI a p. Małgorzata Gawlik, która dodatkowo pełni w szkole funkcję koordynatora ZPB. Podziękowanie za udzielenie uczniom wielu cennych rad i wskazówek złożyła na ręce p. policjant dyrektor szkoły Anna Fido.

M.Gawlik