Narodowe Czytanie z udziałem „dwójki”

dulska

W tym roku po raz dziesiąty odbyło się w całej Polsce Narodowe Czytanie, w którym udział wzięli przedstawiciele naszej szkoły.
Koncepcja ogólnopolskiego czytania została zainicjowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w 2012 roku. Celem akcji było i jest promowanie rodzimej literatury i wzmocnienie narodowej tożsamości. Pierwszym publicznym czytanym utworem była epopeja „Pan Tadeusz”.
W tym roku czytamy „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej i Miejska biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowała tę uroczystość w niecodzienny sposób. Każdy z nas za pośrednictwem facebooka i youtube może wziąć udział w tym dniu jako widz i przeżyć ten moment na swój sposób.
Nasza szkoła nigdy nie przechodzi obojętnie obok tak szczytnej akcji – w tym roku czytali wraz z innymi uczestnikami cały akt III nasz polonista, historyk i plastyk: Sławomir Bator i uczennica klasy ósmej Hanna Ostręga. Hani gratulujemy odwagi, umiejętności i wrażliwości, a każdego z Was zachęcamy do odsłuchania!