Językowa pracownia cyfrowa w SP2

214341177 984668598935521 7989432177742043281 n

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej trwają prace nad stworzeniem nowoczesnej językowej pracowni cyfrowej. Będzie to jedyna taka pracownia wśród szkół podstawowych całego powiatu dąbrowskiego. Nauka języka obcego
w sali wyposażonej w najnowsze technologie przyczyni się do lepszej koncentracji uczniów na zajęciach, zmotywuje ich do skupienia i aktywności. Zastosowane w pracowni rozwiązania techniczne dadzą możliwość jednoczesnej rejestracji dźwięku do 24 ścieżek, pozwalając na tworzenie par i grup, które będą mogły swobodnie prowadzić konwersacje lub pracować z różnym materiałem audio jednocześnie. Nasi nauczyciele językowcy, informatycy oraz dyrekcja szkoły uczestniczyli już w szkoleniu z zakresu obsługi tej nowoczesnej sali. Mamy nadzieję, że pierwsze zajęcia w językowej pracowni cyfrowej odbędą się już we wrześniu.

K.Wąż